Pokój dziecka: jaka podłoga będzie najlepsza?

Pojawienie się dziecka w rodzinie sprawia, że młodzi rodzice zaczynają patrzeć na szereg spraw właśnie pod kątem swojego maleństwa. Jedną z pozycji na tej swego rodzaju liście jest urządzenie pokoju dziecięcego, a w tym także wybór odpowiedniej podłogi.  

Spośród różnych materiałów, które mogą znaleźć się na podłodze w pokoju dziecka, jednym z najciekawszych, a stosunkowo rzadko branych pod uwagę, jest korek – produkt miękki, przyjazny  w dotyku i ekologiczny. Jednym słowem materiał idealny na podłogę do pokoju dziecięcego.

Dlaczego warto postawić na podłogę korkową? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto wrócić do... czasów dzieciństwa. Wszyscy pamiętamy te szalone zabawy, których jedynym ograniczeniem była nasza wyobraźnia. Istotnie, pomysły dzieci w tej dziedzinie zdają się nie mieć granic. Od biegania, skakania, poprzez wyścigi samochodowe, aż po zupełnie nieprzewidywalne zabawy, podczas których nasi rodzice obawiali się o stan mebli, ścian i właśnie podłóg.

Dąb Wenecja szary.jpg

Jedną z najważniejszych zalet podłogi wykonanej z korka jest jej spora wytrzymałość na różnego rodzaju zarysowania oraz ścieranie. Atutami korka są jego sprężystość, która wspaniale będzie amortyzować wstrząsy oraz wyjątkowe właściwości izolacyjne, których praktyczne działanie z pewnością docenią sąsiedzi mieszkający na niższych kondygnacjach.

Warto dodać, iż dzięki wspomnianej wyżej sprężystości, podłoga korkowa może przyczynić się do poprawy komfortu chodzenia, a w efekcie także zmniejszyć obciążenia, którym poddawane są stawy i kręgosłup małego dziecka.

Profesjonalna podłoga korkowa zabezpieczona jest wytrzymałą i niezwykle łatwą do utrzymania w czystości warstwą lakieru. Zwyczajna mokra ściereczka będzie idealnym narzędziem, jeśli nasza podłoga ulegnie zabrudzeniu (o co w pokoju dziecięcym naprawdę nietrudno).

Udostępnij znajomym
Nie wiesz, które produkty sprawdzą się w Twoim domu?

Zapisz się do newslettera, i bądź na bieżąco z naszymi produktami, promocjami i radami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.