Jak dobrać meble do brązowej podłogi?

Brąz to kolor w stu procentach naturalny. W przyrodzie występuje w niezliczonej liczbie odcieni.

Wydaje się, że podłoga w kolorze brązowym to idealne tło dla każdego rodzaju mebli. Właściwie tak, choć tak jak wszędzie – także w przypadku aranżowania wnętrza z tego rodzaju podłogą, drobne niuanse mogą zdecydować o końcowym efekcie.

Dla mężczyzn kolor brązowy dzieli się na jasnobrązowy i ciemnobrązowy. Cóż, tak wyposażyła nas natura. Nie zawracamy sobie głowy drobiazgami typu odcienie kolorów. Tymczasem paleta barw jest w tym przypadku dużo szersza. Do dyspozycji mamy zatem nie tylko tonacje klasycznie brązowe (barwy orzechowe, mahoniowe, kakaowe, czekoladowe, herbaciane), lecz także całą gamę kolorów bliskich rodzinie brązów (żołcie, czerwienie). Musimy też pamiętać o naczelnej zasadzie, która mówi, że jasne gatunki drewna, z którego wykonana jest nasza podłoga – będą optyczne powiększały całe pomieszczenie, zaś gatunki ciemne – zmniejszały. Bogatsi o tę wiedzę, możemy zabrać się za aranżowanie naszego mieszkania

EL1001_Interior01.jpg

.

 

Meble na podłodze z jasnych odcieni brązu

Jasne odcienie brązu mogą nadawać pomieszczeniu pewnej „bezosobowości”, sterylnego, nieco wycofanego chłodu. Jeśli nie chcemy, by wnętrze wywierało takie właśnie wrażenie, najlepiej będzie złagodzić ten efekt poprzez zastosowanie jasnego sufitu oraz mebli utrzymanych w ciemniejszych barwach, świetnie kontrastujących z jasnobrązową podłogą. W efekcie, nadamy całości cech wytwornej, lecz przyjaznej i nienarzucającej się elegancji.

Meble na podłodze z ciemnych odcieni brązu

Ciemne, szlachetne brązy bez wątpienia dodadzą wnętrzu pełnej ciepła, domowej przytulności. Pamiętać jednak należy, że zbyt duże „stężenie” ciemnych barw może stworzyć nieco przytłaczającą atmosferę. Łatwo jest jednak temu zaradzić, umieszczając jasne akcenty (np. pojedyncze meble) w tak zaaranżowanym pomieszczeniu. Pomocne może być także użycie jasnych listew przyściennych. Innym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej, pojedynczej ściany tak, by  emanowała ona jasną barwą, skutecznie odwracając przy tym uwagę od silnie nasyconej brązem podłogi.

Udostępnij znajomym
Nie wiesz, które produkty sprawdzą się w Twoim domu?

Zapisz się do newslettera, i bądź na bieżąco z naszymi produktami, promocjami i radami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.