Czyszczenie paneli

Niektóre rzeczy są nieodwracalne. Aby się o tym przekonać, wystarczy uszkodzić panel podłogowy. Nietrudno zgadnąć, że nie będzie się nadawał do renowacji i szybko zakończy swój żywot na śmietniku. Czy da się temu zapobiec? Co zrobić, by uniknąć wymiany podłogi panelowej? Jak dbać o naszą podłogę?

Panele laminowane – jak czyścić i użytkować, by cieszyły nas przez lata

Przede wszystkim należy zapoznać się z krótką listą rzeczy, których panele nie lubią. Na samym szczycie tejże listy znajduje się piasek. Tak, ten delikatny piaseczek, którym bawią się dzieci w piaskownicy albo na plaży potrafi całkiem poważnie zarysować powierzchnię każdego panela. Rozwiązanie tego problemu jest banalne: wycieraczka plus zmienne obuwie powinny skutecznie ochronić nasze panele.

Na kolejnym miejscu znajdują się nogi, nóżki i kółeczka. Mowa oczywiście o nogach stosowanych w krzesłach, stołach, komodach, szafach oraz o kółkach, które znaleźć można na przykład w fotelach biurowych czy mobilnych barkach na napoje. W przypadku nóżek z pomocą przyjdą nam samoprzylepne podkładki filcowe (to zaledwie kilka złotych, a potencjalne zyski – ogromne). Jeśli używamy foteli na kółkach, powinniśmy postawić je na specjalnych matach podkładowych.

Kolejny przypadek związany jest z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Szczególnie jeśli posiadamy psa, w którego naturze leży kopanie różnego rodzaju dołków, nor itp. Jeśli zwierzę zapragnie sprawdzić, co znajduje się pod podłogą z paneli – możemy mieć problem. Warto, jeśli posiadamy psa lub kota, zadbać o długość ich pazurów.

Istotnym zagrożeniem, które czyha na każdy rodzaj paneli laminowanych w naszym domu jest woda oraz wilgoć. Jeśli myjemy podłogę panelową, powinniśmy do tego celu zużywać niewielką ilość wody (w przypadku, gdy zalejemy podłogę większą ilością wody, powinniśmy jak najszybciej usunąć ją z paneli). Warto dodać, iż utrzymywanie w miarę stałego poziomu wilgotności w naszym domu z pewnością ochroni panele przed pęcznieniem, a docelowo – zniszczeniem.

Czym-się-kierować-przy-zakupie-podłogi.jpg

Czyszczenie paneli podłogowych może składać się z kilku czynności. Piasek i kurz możemy usuwać miotłą lub odkurzaczem. Jeśli używamy mopa – dbajmy o to, by wycisnąć z niego nadmiar wody. Ślady po gumowych podeszwach można usunąć najzwyczajniejszą… gumką do mazania. Do pozbycia się innych plam (np. z tłuszczu) najlepiej zastosować specjalistyczne środki do pielęgnacji laminowanych paneli podłogowych.

Udostępnij znajomym
Nie wiesz, które produkty sprawdzą się w Twoim domu?

Zapisz się do newslettera, i bądź na bieżąco z naszymi produktami, promocjami i radami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.