Blog

Jak dobrać podłogę do jasnych mebli?

Wybór podłogi, czy tego chcemy czy nie, to decyzja na długie lata. Jeśli jesteśmy fanami jasnych mebli, warto przed położeniem podłogi zastanowić się, czy będzie ona harmonizować z pozostałą częścią aranżacji danego wnętrza

Czytaj więcej

Układanie podłogi – prace przygotowawcze

Czas poświęcony na przygotowanie gruntu pod nową podłogę – nigdy nie jest czasem straconym. I analogicznie – wszelkie zaniedbania na tym najwcześniejszym etapie prac, mogą dać znać o sobie w bliższej lub dalszej przyszłości. Jak zatem przygotować się do rozpoczęcia prac parkieciarskich w naszym domu?

Czytaj więcej

Drewniana podłoga i konieczność nawilżania powietrza

Wilgotność powietrza w mieszkaniu to kwestia niezwykle istotna nie tylko z punktu widzenia codziennego komfortu osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Równie ważna jest ona dla prawidłowego „funkcjonowania” drewnianej podłogi. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Jak są zbudowane panele?

Wszystkie panele laminowane składają się zasadniczo z czterech warstw: ochronnej, dekoracyjnej, nośnej i przeciwprężnej.

Czytaj więcej

Czym się kierować przy zakupie podłogi?

Odpowiednio dobrana podłoga jest piękna sama w sobie. O czym więc pamiętać, dokonując wyboru?

Czytaj więcej

Trendy w podłogach drewnianych

Rok 2018 należał będzie do desek drewnianych, które stosować można w najrozmaitszych konfiguracjach. To już nie tylko deski podłogowe

Czytaj więcej