Podłoga Panmar Wood

Na powyższych zdjęciach widoczna jest podłoga Panmar Wood.

Panmar Wood jest wiodącymi i jednym z najstarszych producentów litych, stylizowanych i postarzanych podłóg dębowych.

Swoją urodą i niezaprzeczalnym pięknem nawiązują do lat minionych, ale chętnie też są wykorzystywane do aranżacji nowoczesnych wnętrz.

Efekt końcowy wyglądu podłóg poprzedzony jest jednak skomplikowanym i żmudnym procesem technologicznym. Pierwszy bardzo ważny etap to pozyskanie najbardziej wartościowego surowca – służą do tego drzewostany dębowe Europy Zachodniej.

Następny etap to ręczna obróbka drewna, polegająca na „wybraniu” najbardziej miękkich części usłojenia, ich przerwaniu, poddaniu umyślnym uszkodzeniom mechanicznym. Uzyskujemy w ten sposób nieregularną fakturę powierzchni, liczne wgłębienia i liczne niedoskonałości, stanowiące efekt „starej podłogi”.

W celu uzyskania odpowiedniej kolorystyki deska podlega dalszym modyfikacjom (ługowanie, wędzenie, obróbka termiczna, koloryzowanie).

Ostatnia faza to zabezpieczenie powierzchni drewna, polegające na otwarciu porów drewna, aplikacja olejów Osmo, ich nagrzewanie, szczotkowanie, polerowanie. Zastosowany olej wykończający zamyka pory drewna i tworzy twardą i gładką warstwę. Efektem finalnym jest piękna, przyjazna i niepowtarzalna podłoga.

Panmar proponuje kilkanaście wzorów podłóg.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w salonie todom.pl