Świetlista biel czyni cuda.

Rozświetl swoje mieszkanie za pomocą... podłogi.
Lśniąca czystością tafla białej podłogi – czy takie rozwiązanie nie sprawi, że pomieszczenie będzie powszechnie odbierane jako zimne, emanujące sterylnym chłodem i mało przytulne?

Czytaj więcej

O podłodze drewnianej

Pragniemy Państwu zaprezentować kolejną audycje radiową z naszego cyklu. Dziś nasz specjalista Bartłomiej Kowalski opowie o rodzajach podłóg drewnianych oraz sposobie ich montażu. Osobom które jeszcze nie podjęły decyzji jaką podłogę wybrać, audycja z pewnością pomoże.

Czytaj więcej

O usługach naszego salonu

Zapraszamy na odsłuch naszej audycji w radiu Rekord. Z dzisiejszego wywiadu dowiecie się Państwo jakie usługi wykonujemy i jak je wykonujmy. Między innymi: Pomiar, Montaż i Vat 8%.
Serdecznie zapraszamy do odsłuchu.

Czytaj więcej

O wystroju wnętrza

Kolejny raz zapraszamy do odsłuchu audycji radiowej w radomskim radiu Rekord. Dziś przygotowaliśmy dla słuchaczy wywiad na temat wystroju wnętrz. Zapraszamy do odsłuchu.

Czytaj więcej

Deska podłogowa fazowana – co to oznacza?

Drobne, pozornie mało znaczące detale, często potrafią zmienić obraz całości. W przypadku desek podłogowych, takim detalem mogą być fazowania krawędzi. Dzięki nim podłoga nabiera niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru.

Czytaj więcej

Jak łączyć na podłodze różne rodzaje materiałów?

Podłoga nie musi być jednolita. Nie musimy układać w pomieszczeniu tafli jednakowych paneli. Możemy pokusić się o połączenie elementów z różnych materiałów na jednej podłodze. I trzeba przyznać, że coraz więcej osób wybiera tę właśnie opcję: ma być po prostu różnorodnie i ciekawie.

Czytaj więcej

Metodą na klej czy jako podłogę „pływającą”?

Decydując się na wybór podłogi drewnianej, musimy wziąć pod uwagę sposób jej montażu. Na szczęście liczba wariantów jest tutaj sprowadzona do absolutnego minimum. Mamy więc tylko dwie możliwości: zamontować ją za pomocą kleju lub użyć odpowiedniego podkładu i zainstalować ją jako tzw. podłogę pływającą. Jakie są zalety i wady obydwu rozwiązań?

Czytaj więcej

Modyfikacja drewna, czyli pomysł na podłogę inną niż wszystkie

Przyjęło się sądzić, że drewno używane na przykład jako deska podłogowa może być poddawane tylko dwom rodzajom obróbki: szlifowaniu (a w przyszłości także cyklinowaniu) oraz malowaniu (lakierowaniu). Tymczasem lista czynności, które możemy wykonywać na tym szlachetnym materiale jest dłuższa i dla wielu na pewno – zaskakująca.

Czytaj więcej

Jak zmienić kolor drewnianej podłogi? Lakier, bejca, olej czy wosk?

Drewno już samo w sobie urzeka różnorodnością kolorystyczną. Paletę otwierają barwy jasne jak w drewnie brzozowym czy lipowym, a zamykają wenge i heban. Jeśli jednak chcemy, możemy rozszerzyć ten zakres o niemal wszystkie odcienie. Jest to możliwe dzięki dostępności najróżniejszych środków do barwienia naturalnego drewna: lakierów, wosków, olejów oraz bejc.

Czytaj więcej

Klej do podłogi drewnianej – najważniejsze informacje

Podłoga drewniana to połączenie trzech podstawowych elementów: podłoża (wylewki), warstwy wierzchniej oraz spoiwa, czyli kleju. Ten ostatni odgrywa kluczową rolę, dlatego warto, jeszcze przed przystąpieniem do prac montażowych, poznać rodzaje i charakterystyczne cechy klejów do podłóg.

Czytaj więcej

Listwy przypodłogowe – niepozorne, lecz niezbędne

Choć na co dzień mało kto je zauważa, zwracając uwagę przede wszystkim na piękny wygląd paneli lub desek podłogowych, to dopiero gdy ich zabraknie, widać wyraźnie, jak ważną pełnią rolę. Listwy przyścienne, bo o nich tutaj mowa, pełnią niezwykle ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Warto więc przyjrzeć im się bliżej...

Czytaj więcej

Duże przeszkolne okna. Plusy i minusy tego rozwiązania.

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na wybór dużych, przeszklonych okien podczas budowy mieszkania bądź domu. Rozwiązanie te jest niezwykle modne, ale czy również praktyczne? Zanim zdecydujemy się na niestandardowe przeszklenia strefy dziennej, poznajmy ich wady i zalety.

Czytaj więcej

Rodzaje powierzchni podłóg

Podłogi drewniane należą nie tylko do bardzo trwałych, ale też niezwykle pięknych elementów dekoracyjnych, idealnie komponujących się zarówno z nowoczesnym wnętrzem, jak i z wystrojem ...

Czytaj więcej

Rodzaje podłóg

Podłogi drewniane są klasą samą w sobie. Odpowiadają za niepowtarzalny klimat wnętrza, nadając mu jeszcze większej przytulności. Można wybierać spośród wielu kolorów i wzorów. Warto jednak mieć świadomość, że istotne znaczenie ma także ich rodzaj - w zależności od ich budowy oraz grubości.

Czytaj więcej

Sposoby wykończenia podłóg

Podłogi drewniane, choć wykonane właściwie z tego samego materiału, mogą różnić się wyglądem. I wcale nie chodzi tutaj o różny gatunek drewna. Wszystko zależy od ich wykończenia, a ściślej mówiąc - od preparatu wykorzystanego do zabezpieczenia powierzchni podłogi drewnianej. Warto jednak mieć świadomość ...

Czytaj więcej

Wilgotność w pomieszczeniu a podłoga drewniana

Podstawowe prawa fizyki rządzą zachowaniem wszystkich materiałów, z których produkowane są przedmioty użytkowe. Prawa te nie omijają również drewnianych podłóg coraz popularniejszych w ostatnich latach. Zjawisko kurczenia się i rozszerzania pod wpływem temperatur ...

Czytaj więcej

Co oznacza selekcja drewna?

Przeglądając propozycje aranżacji wnętrz, w których główną rolę odgrywają podłogi drewniane można zauważyć, że mają one bardzo zróżnicowany wygląd. Dotyczy on nie tylko kolorystyki czy gatunku materiału, ale też jego jednolitości pod względem dobranego wzoru czy odcieni. Osoby, które mają jakiekolwiek wyroby z drewna albo ...

Czytaj więcej

Rodzaje warstw dekoracyjnych

Panele są popularne już od wielu lat jako znacznie tańsza alternatywa dla drewnianej podłogi. Od czasu ich wprowadzenia na rynek technologie pozwoliły na zdecydowaną poprawę jakości, dzięki czemu dziś oferowane produkty wytrzymują długie lata, a przy okazji są też bardzo dekoracyjne i dostępne w setkach odmian.

Czytaj więcej

Jak chronić panele podłogowe przed zarysowaniem?

Panele podłogowe charakteryzują się wysoką trwałością. Warto jednak mieć świadomość, że nieprawidłowo użytkowane są niezwykle podatne na zarysowanie. Jeżeli chcesz, by podłoga na długi czas zachowała swoje walory estetyczne, dowiedz się jak ją zabezpieczyć.

Czytaj więcej

Jak są zbudowane panele?

Panele laminowane to tańsza alternatywa podłóg drewnianych. Doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu, dodając uroku całej aranżacji. Podczas wyboru desek większość osób koncentruje się przede wszystkim na kolorystyce, jednak nie mniej ważna jest sama budowa panelu. Taka wiedza pozwoli na zakup najlepszych paneli, które przez lata będą charakteryzowały się ...

Czytaj więcej

Montaż paneli przy ogrzewaniu podłogowym

Powszechnie uważa się, że ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się na podłodze z płytek ceramicznych. O ile takie rozwiązanie w kuchni czy w łazience jest do zaakceptowania, mało kto decyduje się na terakotę w salonie czy sypialni. Alternatywą dla płytek mogą być panele podłogowe. Ale nie każde - i o tym warto pamiętać.

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli?

Wybór paneli podłogowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony szeroki asortyment oznacza sporą dowolność oraz zwiększa szanse na znalezienie idealnego produktu, a z drugiej - wymaga szczegółowej analizy. Warto bowiem mieć świadomość, że panele różnią się nie tylko kolorystyką, ale również jakością.

Czytaj więcej

Panele laminowane a klasy ścieralności

Panele laminowane to doskonała imitacja podłogi drewnianej. By jednak mogły cieszyć oko walorami estetycznymi przez długi czas, należy wziąć pod uwagę m.in. klasę ich ścieralności. Jest to parametr, który w dużej mierze ...

Czytaj więcej

Jak wybrać panele?

Wybór paneli podłogowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony szeroki asortyment oznacza sporą dowolność oraz zwiększa szanse na znalezienie idealnego produktu, a z drugiej - wymaga szczegółowej analizy. Warto wiedzieć, że panele różnią się kolorystyką i jakością.

Czytaj więcej

Jaką podłogę wybrać?

Drewniane podłogi zachwycają piękną strukturą, trwałością oraz ciepłem, które wnoszą do pomieszczenia. By jednak w pełni cieszyć się ich atutami, wybierając, zwróćmy uwagę na: typ podłogi, gatunek drewna, z którego została wykonana, czy też wzór. A oto kilka pomocnych wskazówek.

Czytaj więcej

Jak pielęgnować podłogę?

Podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością. Pięknie podkreślają charakter każdego wnętrza, a przy tym charakteryzują się wieloletnią żywotnością. Warunek jest tylko jeden - koniecznością jest odpowiednia pielęgnacja.

Czytaj więcej