Robert Fetraś
Specjalista ds. sprzedaży todom.pl

Jak zmienić kolor drewnianej podłogi? Lakier, bejca, olej czy wosk?

Drewno już samo w sobie urzeka różnorodnością kolorystyczną. Paletę otwierają barwy jasne jak w drewnie brzozowym czy lipowym, a zamykają wenge i heban. Jeśli jednak chcemy, możemy rozszerzyć ten zakres o niemal wszystkie odcienie. Jest to możliwe dzięki dostępności najróżniejszych środków do barwienia naturalnego drewna: lakierów, wosków, olejów oraz bejc.

Czytaj więcej

Klej do podłogi drewnianej – najważniejsze informacje

Podłoga drewniana to połączenie trzech podstawowych elementów: podłoża (wylewki), warstwy wierzchniej oraz spoiwa, czyli kleju. Ten ostatni odgrywa kluczową rolę, dlatego warto, jeszcze przed przystąpieniem do prac montażowych, poznać rodzaje i charakterystyczne cechy klejów do podłóg.

Czytaj więcej

Duże przeszkolne okna. Plusy i minusy tego rozwiązania.

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na wybór dużych, przeszklonych okien podczas budowy mieszkania bądź domu. Rozwiązanie te jest niezwykle modne, ale czy również praktyczne? Zanim zdecydujemy się na niestandardowe przeszklenia strefy dziennej, poznajmy ich wady i zalety.

Czytaj więcej

Rodzaje powierzchni podłóg

Podłogi drewniane należą nie tylko do bardzo trwałych, ale też niezwykle pięknych elementów dekoracyjnych, idealnie komponujących się zarówno z nowoczesnym wnętrzem, jak i z wystrojem ...

Czytaj więcej

Wilgotność w pomieszczeniu a podłoga drewniana

Podstawowe prawa fizyki rządzą zachowaniem wszystkich materiałów, z których produkowane są przedmioty użytkowe. Prawa te nie omijają również drewnianych podłóg coraz popularniejszych w ostatnich latach. Zjawisko kurczenia się i rozszerzania pod wpływem temperatur ...

Czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paneli?

Wybór paneli podłogowych wcale nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony szeroki asortyment oznacza sporą dowolność oraz zwiększa szanse na znalezienie idealnego produktu, a z drugiej - wymaga szczegółowej analizy. Warto bowiem mieć świadomość, że panele różnią się nie tylko kolorystyką, ale również jakością.

Czytaj więcej