Piotr Wydra
Specjalista ds. sprzedaży todom.pl

Świetlista biel czyni cuda.

Rozświetl swoje mieszkanie za pomocą... podłogi.
Lśniąca czystością tafla białej podłogi – czy takie rozwiązanie nie sprawi, że pomieszczenie będzie powszechnie odbierane jako zimne, emanujące sterylnym chłodem i mało przytulne?

Czytaj więcej

Deska podłogowa fazowana – co to oznacza?

Drobne, pozornie mało znaczące detale, często potrafią zmienić obraz całości. W przypadku desek podłogowych, takim detalem mogą być fazowania krawędzi. Dzięki nim podłoga nabiera niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru.

Czytaj więcej

Metodą na klej czy jako podłogę „pływającą”?

Decydując się na wybór podłogi drewnianej, musimy wziąć pod uwagę sposób jej montażu. Na szczęście liczba wariantów jest tutaj sprowadzona do absolutnego minimum. Mamy więc tylko dwie możliwości: zamontować ją za pomocą kleju lub użyć odpowiedniego podkładu i zainstalować ją jako tzw. podłogę pływającą. Jakie są zalety i wady obydwu rozwiązań?

Czytaj więcej

Modyfikacja drewna, czyli pomysł na podłogę inną niż wszystkie

Przyjęło się sądzić, że drewno używane na przykład jako deska podłogowa może być poddawane tylko dwom rodzajom obróbki: szlifowaniu (a w przyszłości także cyklinowaniu) oraz malowaniu (lakierowaniu). Tymczasem lista czynności, które możemy wykonywać na tym szlachetnym materiale jest dłuższa i dla wielu na pewno – zaskakująca.

Czytaj więcej