Drzwi Porta na Mistrzostwach Świata !

Kraków Arena to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy.

Kraków Arena to świetne miejsce do organizacji zawodów sportowych, ale także koncertów, wystaw, kongresów, targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych czy wielkich spektakli z udziałem tysięcy widzów. Położona jest zaledwie 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników.

Niebawem na Krakowskiej Arenie odbędzie się 18 edycja międzynarodowego turnieju siatkarskiego o tytuł mistrza świata zorganizowana w dniach 30 sierpnia 2014 – 21 września 2014 w Polsce przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Będzie to pierwszy w historii siatkarski turniej mistrzostw świata rozegrany w Polsce. 

Wielofunkcyjny charakter Kraków Areny umożliwia rozgrywanie na jej terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Wśród nich są: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne.

Wielofunkcyjność potwierdziła już w pierwszych dniach użytkowania, gdy odbył się w niej festiwal muzyki filmowej oraz mecz siatkówki Polska – Brazylia.

W krakowskim obiekcie zamontowano stolarkę drzwiową Porta KMI Poland. Wybrano drzwi przylgowe, wyższe od wersji standardowej o 85 mm, które pokryto twardym laminatem HPL o grubości 0,7 mm. Skrzydła zostały pomalowane w czterech kolorach: szarym (standardowym dla marki Porta), pomarańczowym, fioletowym i czarnym. Większość z nich miała konstrukcję skrzydeł płaskich okleinowanych (wzór 1.1) oraz wzmocnionych, czyli wypełnionych płytą wiórową otworową.

Marka Porta może się ponadto pochwalić ciekawym projektem drzwi przesuwnych wykonanych w wersji bezprzylgowej. Cechują się one bardzo dużymi wymiarami (szerokości 120, 150 i 200 cm) oraz okleiną z szarego laminatu. Uzupełnieniem skrzydeł suwanych były systemy naścienne Porta, okleinowane standardowym dla firmy laminatem – popielaty Euroinvest. W hali widowisko-sportowej znalazły też zastosowanie ościeżnice stalowe o profilu kątowym (kątowe duże) oraz stalowe kątowe do drzwi z klasą ognioodporności El60.

Stolarka drzwiowa jako istotny element architektoniczny każdej realizacji powinny podlegać starannemu doborowi przez projektantów i inwestorów. Przykładem umiejętnego doboru jest krakowski obiekt. Firma Porta, mając to na uwadze, wspiera architektów fachową poradą ekspertów w zakresie rozwiązań katalogowych i nietypowych.